pátek 21. listopadu 2014

"Že je říjen nebo listopad? Nevadí, příroda to nepozná".


V tomto příspěvku Vám opět přinášíme obrázky zachycené na naší "něco-jako-zahrádce", tedy na malém porostlém prostoru za domem. Naši přátelé - rostliny nás v posledních týdnech (tedy říjen/listopad) mnohokrát zastavili v běhu do práce nebo obchodu a chlubili se a chlubili...

For English speaking visitors: In this article, you can see some pictures of our backyard and plants living there.  A few weeks ago (october/nowember, 2014), they surprised us to be juicy and even blooming!

Noch was Deutsch: Wir erzählen in diesem Artikel, wie unser Gerten  uns im Oktober und Nowebmer 2014 durch wunderschöne Blüten und saftige Blätter überrascht hat. Doma sekám trávník já a moc ráda. Ale upřímně: není nad přiměřeně vzrostlá stébla trávy - hrdá, šťavnatá a nadějná. Tato jsme nechaly vyrůst malinko více. Tak krásně se pnula ke slunci, až málem házela prasátka.Naše růže znovu vykvetla (tedy k dnešnímu dni hlásím, že je zase odkvetlá, abych byla přesná). Ovšem,  fotografie byla pořízena v době, kdy jsme  už poupata opravdu nečekaly, což by mohlo být zaviněno naší tristní neznalostí tohoto rostlinného druhu,  ale stejně - neměla se dávno začít chystat na spánek? 

Místo toho na nás mávala hlavičkami větrem čechraných květů. Patrně se probourala kořeny do cisterny s energetickým nápojem a měla oči jako baterky. 

Toto je ... eh ... meduňka? Počkejte, já si čichnu. Au, to je monitor - copak to není živé?  
Nevím, co víc evokuje představu záplavy světla - jestli pláže na dovolené, nebo spíše rostliny, které při fotosyntéze protkávají sluncem své stonky a listy.Co napsat k tomuto? Můj mozek je v koncích z té symetrie tvarů a přesně seskládaných odstínů. A opět se ukazuje, že květinám prospívá nejvíce přirozená závlaha deštěm (doufám, že se příští rok s touto tezí naše maminka plně ztotožní a nebude mě ani sestru vůbec nutit cokoli na zahradě zalévat). 
Máta a meduňka. Výborný čaj. Výborná žvýkačka a na naší bujaré nehnojené zemině také neprostupná džungle. Trsy těchto bylinek byly tak košaté a husté, že slimáci, prodírající se mezi jednotlivými stonky, se museli domlouvat vysílačkou.Jednoho říjnového sobotního odpoledne jsme šly s Linduškou dělat do té džungle pořádek a trochu jsme ji prostříhaly. V zimě si chceme usušenými bylinkami  provonět oheň v krbových kamnech.


Že nevíte, co je tohle? ;o) Pohled na prales shora. Kdybych byla včela nebo vosa, uvítala bych, aby se mezi nejvíce vzrostlými "stromy" natáhla lanovka, abych si ušetřila křídla.
Tedy, maminka mně před psaním příspěvku říkala, že se některé fotečky opakují, ale šibalsky dodala, že je seskládala tak, aby to nebylo zřejmé...... ovšem nevím, maminko,  tady se podoba asi nezapře. Na druhou stranu, celebrity jsou také foceny ze všech možných úhlů a nikomu to nevadí. Tak proč neobdivovat tuto krásku, která se tak hezký dívá a chce si povídat?

Co dodat závěrem? Dovolím si parafrázovat jednu větu mé oblíbené autorky, Betty McDonadl: "Že je říjen nebo listopad? Nevadí, příroda to nepozná".
                                      
Thank You for Your visit. See You soon! 

Vielen Dank für Ihre Zeit. Bis bald.
            
                                                                                                                  -nela-

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...