středa 6. září 2017

Z kousků oblohy

Mohla by se večerní obloha vysypat jako zrcadlo  ze svého rámu? Pokud ano, pak by se na zemi muselo najít spoustu jejích střípků. My jich v posledních paprscích slunce pár našly! Slepily jsme je. Pravda, trochu nedbale, ale víte, to už nám svítil měsíc. A z těch kousků je .....

.... ne, teď vážně. Ačkoliv nákrčník, o kterém dnes píšeme příspěvek, vypadá jako kousky oblohy, je upletený ze dvou přízí, jedna z nich (melírová) se jmenuje Cotton Gold batik a je směsí bavlny a akrylu. Tentokrát jsme použily pro nás novou techniku - modulové pletení. 


 O tom, že bude technika modulového pletení výjimečná, jsme se přesvědčily hned v polovině práce. To když si náš plyšáček, zebra Jahanka, hledala pelíšek mezi klubíčky a nejlíp se jí spalo právě pod červánkovou šálou.A jak tato šála vznikala? Při modulovém pletení ubíráte podobně jako při pletení paty ponožek, ale připlétáte jeden čtverec na druhý.  Na obrázcích je mimo jiné vidět i růžová dečka, také modulově pletená - čtverce mohou být i stejně velké a použít můžete různé příze.
Jednotlivé "díly" nejsou šité, ale naplétané. Pletenina je díky tomu hladká a výborně drží tvar. Lem šály je střídmě obháčkován, jedna strana modře, druhá červeně. Na modulovém pletení je hezké, že se z okamžiku na okamžik rozhodujete, kam přidáte velký čtverec, kam malý. Vaše rozhodnutí možná ovlivní to, jak je melír rozložený, například pomalé střídání odstínů v přízi Vás třeba inspiruje k pletení větších čtverců.  

Při této technice máte pocit, že Vám jde práce o moc rychleji než obvykle. Výsledek je hravý a radostný. 

Takže pokud to můžete taky zkusit, pusťte se do toho už tento víkend :o). 


-----Váš Tým Eretti-----

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...