úterý 13. února 2018

Jako sladký špalek ? Sweet Baby...Příspěvek z dnešního dne navazuje na naši zajímavou zkušenost s modulovým pletením. Pletenina vzniklá touto technikou vypadá, jako by byla sešitá z různě velkých čtverců. Nejenže čtverce nejsou šité (jsou připletené), nemusíte ani navazovat novou přízi, tedy pokud pracujete s melírem, jako my. Pracovaly jsme se starší šarží příze Sweet Baby (je silnější než aktuálně prodávané šarže).

Svetříček je zajímavý i lemy předních dílů a kapucky, které jsou opět připletené. 

Pokud Vám svetřík připomíná kousky sladkého špalku přilepené jeden k druhému cukrovou vodou, pak Vám obháčkované knoflíky musí připadat jak veliké bonbony z borůvkové pěny. Nebo jakou jinou příchuť asi mají?Zadní část výrobku. Pletené moduly jsme na rukávcích zkusily doplnit bublinkovým vzorem, který  jsme si chtěly vyzkoušet. Rozhodně je příjemný. Barvy svetříčku od začátku rozhodly, že ho jednou bude nosit nějaká holčička. Proto jsme neumístily na kapucku háčkovaný bagr, ale mašličku.   


Ze stejné příze a stejnými technikami je vypracovaná tato deka, čtvercová, s provlečenou stuhou.  


Fotečkou na závěr se s Vámi loučíme. Jak si asi domyslíte,  uplést kolem dokola široký efektní ganýr byl obrovský výkon.  Ale kdo by řešil námahu. Modulové pletení a připlétání je zábavné a návykové.

Moc děkujeme, že jste dočetli ... skoro až do konce článku.--- Eretti tým ---

(Tu je konec :oD)Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...