čtvrtek 24. listopadu 2016

Hvězdičky bez mráčků
Zdá se mi, když je zimní noc a nebe bez mráčků, že se ty hvězdičky třpytí o něco víc než v létě. A možná je to opravdu jenom můj dojem. To jen jsem si teď vzpomněla na ten pohled vzhůru, když člověk stojí za tmy přede dveřmi, zcela zkřehlý a nemůže najít klíče.

Pravda je, že hvězdičky patří k vděčným motivům, kterými se můžeme obklopit v kterékoli roční období a denní dobu.
Tyto háčkované hvězdičky sice působí trochu mrazivým dojmem, ale klidně si je můžete vyrobit z teplejších nebo pastelových barev. Filc našijete kontrastní nebo sladěnou nití, případně si můžete vyhrát a našít jej v ruce bavlnkami na vyšívání, aby byly stehy pěkně vidět. Filcem se hvězdičky nejen ozdobí, ale také pěkně zpevní, takže je můžete zapojit i do girlandy.
Ke zdobení použijte i textilní vlnovky, lemovky, mašličky, stuhy a nezapomeňte na flitry a korálkové šňůry. Jak vám zavelí nálada. ;-)
Květinky, sluníčka, hvězdičky... už se nám to množí a vzniká pracovní " nepořádek"- barevné varianty gipsy. Miluji pracovní či tvůrčí nepořádek. Ovšem pouze ten můj! Všechny ostatní jsou prostě... nepořádek. Však to znáte. :-D
Od všeho trochu. A zase jsme u toho zpracování zbytků. Samozřejmě si je sladíte i tón v tónu. Takové háčkované schéma barevné harmonie by bylo skvělé!
A už se na nás smějí hvězdičky v klasických barvách. Ozdobené filcem a bambulkami. Na cípky zelené hvězdičky je našitá bambulková příze za tu pletací část mezi bambulkami, takže bambulky vypadají jako střapečky.
A jak na takové buclaté hvězdičky? Jednoduše...
...dvě různobarevné hvězdičky sháčkujeme a plníme dutým vláknem nebo jinou výplní. Podobný postup uvidíte u hvězdiček s náplní a v návodu na další háčkovaných hvězdiček.


Přejeme spoustu krásného tvoření. A hlavně se nekoukejte z okna! ;-)


A příště vám ukážeme, jakými dalšími způsoby využít bambulkovou přízi a kam jsme daly hvězdičky... ;-)-Linda a mam-Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...