čtvrtek 4. prosince 2014

Stromečky a domečky a hříbečky.....Háčkovaný lesík stojící na břehu Stříbrného
 jezera byl plný jehličnatých stromů a keřů vysokých tak akorát, aby se v něm schovalo pár lesních broučků. Nerušeně a v komorním společenství tam rostly houby všelijakých tvarů a především neobvyklých a krásných barev. I pár stébel trávy se tu našlo. Pocestní se mohli usadit pod kopcem z provázků a poslouchat tiché zvuky přírody...


Unsere lieben Blogbesucher, diesmal schreiben wir über friedliche gehäkelte Natur und gemütliche gestrickte Häuser, die wir während den letzten Wochen hergestellt haben. Unsere Idee ist zwar noch nich völlig fertigt - wir möchten ein kleines Städtchen am Silbersee  bauen - aber die ersten Komponentem sind schon zu sehen. Das Hauptthema ist, verschiedene Strickgarntypen und techniken zu kombinieren. 


Dear friends, a few weeks ago, we had an idea to create a small fantasy town situated on  the  Silver lake shore. We wanted to use different types of yarn a creative methods (knitting, crocheting, ambroidering). The town is not finished, yet, but  You can see particular results here. How do You like it?

Náš lesní ekosystém je tvorbou Nelinky (čili mojí) a maminky (čili maminky). A vlastně i Lindušky (takže její). Je to ukázka toho, jak je možné využít zbytečky přízí a jak lze rozvíjet námět postupně a naplnit i drobné chvíle času tvořením. Ovšem pokud jste tak rozvážné a hloubavé jako já, budete potřebovat delší časové rozpětí, třeba půlden.
Tyto hříbečky jsou vyrobeny z pevných přízí - většinou jde o mercerovanou bavlnu (Camillu). Použit byl  malý háček, takže výsledný efekt je úpravný. Muchomůrky byly vyrobeny obdobně, ovšem převážně z akrylových přízí, díky čemuž působí měkčím dojmem. Kombinovali jsme barvy a háčkování spojily s jednoduchou výšivkou. Výchovné okénko: prosím Vás, muchomůrky jsou jedovaté, háčkujte je, ale v lese nesbírejte a nejezte!
Tyto nášivky jsou určeny například na dětský svetřík, ale pokud si je chcete přišít na klopu svého  sáčka do práce, klidně můžete. Jenom nevím, jak budou reagovat lidé okolo Vás...  
Z druhé strany je samozřejmě plno uzlíků, ale pokud si dobře promyslíte, jak kterou přízi použít, pár si jich ušetříte. Hlavně se jich ale nebojte. Za výsledný nápaditý efekt stojí.
Maminčiny domečky z kolekce "Halabala". Jedná se o prefabrikované domy nové generace stavěné rychlopletací technikou. Jak vidíte, již jsou opatřeny okny, dveřmi i komíny, stačí jen zvednout jeřábem a přemístit na příslušný pozemek.
Domky jsou zevnitř zateplené dutým vláknem, tedy, vlídné klima zaručeno. Jen se už do nich  nevleze nábytek, což ale nevadí. IKEA to jistí - tam přijdou na všechno.
A tu je máme všechny čtyři. Ještě jsem nenapsala, že vznikly na objednávku malých obyvatel háčkovaného lesa - maminka myslí, že to jsou skřítci, já míním, že obživlé borůvky. To víte, po mailu se to nepozná a občanku jsme po nich nechtěly.

Pokud na stromky použijete různé odstíny zelené, budou více připomínat skutečný strom. 

              Detail druhého stromku: Kombinace různých efektních přízí. 
Až se v malém, nově vzniknuvším, městečku u jezera všichni zabydlí, postaví silnice, ploty a možná i nemocnici, přineseme Vám reportáž, jak jsou se svým životním prostorem spokojeni. Do té doby se loučíme. 
                                                   Thank You for Your visit. See You soon! 


Vielen Dank für Ihre Zeit. Bis bald!


Merci de votre visité et au revoir!


Gracias para su visita y hasta luego!

-Maminka, Nela, Linda-

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...